Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Çocuklar Kur'an ayı Ramazan'da Kur'anla buluştu

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Bitlis Tatvan İlçe Müftülüğüne bağlı Bilal-i Habeş Camii’nde eğitim gören ve Kur'an'a geçen öğrenciler için "Kur'an-ı Kerim Okumaya Geçiş Merasimi" düzenlendi.
 Çocuklar Kur'an ayı Ramazan'da Kur'anla buluştu
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Tatvan İlçe Müftülüğüne bağlı Bilal-i Habeş Camii’nde, Gençliğe Değer” projesi kapsamında Kur’an eğitimleri ve gençlik faaliyetleri düzenleniyor.

Koronavirüs tedbirleri eşliğinde sürdürülen eğitimlerde Kur’an’a geçen öğrenciler için “Kur’an-ı Kerim Okumaya Geçiş Merasimi” düzenlendi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek düzenlenen merasimde öğrenciler Kur’an-ı Kerim okudu, ilahiler söyledi.

Merasim sonunda Kur’an-ı Kerim okumaya başlayan 15 öğrenciye Kur’an-ı Kerim ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kur’an eğitiminin yanında çeşitli sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle öğrencileri motive ettiklerini belirten Bilal-i Habeş Cami İmam Hatibi Hüseyin Doğmaç, “Camilerimiz, dinin temel esaslarının doğru öğretildiği yerlerdir. Buralarda daha etkin bir şekilde çocuklarımıza dinimizi öğretmeliyiz. Manevi değerlerine bağlı bireyler yetiştirmemiz gerekiyor. Amacımız hem niceliği hem de niteliği arttırmak olmalı. Bu anlamda toplumun geleceğe umutla bakabilmesi için velilerimize de büyük görevler düşüyor. Bugün 15 öğrencimiz daha Kur’an-ı Kerim’e geçti. Bu vesileyle camimiz çocuklarla şenlendi ve daha anlamlı hale geldi. Bu mutluluğu tarif etmek çok zor.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın