Bizler hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında bir köprüyüz

Bitlis Adilcevaz İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Adilcevaz Şubesi iş birliğinde hayırseverlerin emanetleri sahiplerine ulaştırıldı.
 Bizler hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında bir köprüyüz

Adilcevaz İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Adilcevaz Şubesi iş birliğinde ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım kampanyası düzenlendi.

Kampanya kapsamında hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan gıda yardımları, din görevlilerince tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Hayırseverlerin kendilerine emanet ettiği bağışları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdıklarını belirten İlçe Müftüsü İsa Demirkaynak, “Kişinin sahip olduğu maddi ve manevi her türlü nimetten başkalarını da yararlandırmanın ifadesi olan İnfak, medeniyetimizin ve Müslüman hayatının en önemli tezahürlerindendir. Çünkü Bilgi, Hikmet ve marifet rükünleri üzerine oturmuş iman, kulluk ve güzel ahlakla tezyin edilmiş İslam medeniyeti esas itibarıyla bir infak medeniyetidir. Bu çerçevede ‘Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyiliğe asla erişemezsiniz’ ayetini kuşanan her bir Müslüman, infakı ahlakın ve medeniyetinin kurucu değerleri arasında görmüştür. Bizler hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında bir köprüyüz. Salgının gölgesinde geçirdiğimiz ikinci Ramazan ayında özellikle ihtiyaç sahibi ailelerin durumunu gözetmek durumundayız. Bu vesileyle kampanyamıza destek olan hayırseverlerimize ve din gönüllülerimize teşekkür ederim.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın