Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Yaz Kur’an Kursu öğrencileri 15 Temmuz şehitlerini andı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Bilecik Müftülüğüne bağlı Yaz Kuran Kursu öğrencileri 15 Temmuz Şehitleri anma programı düzenledi.
 Yaz Kur’an Kursu öğrencileri 15 Temmuz şehitlerini andı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Bilecik İl Müftülüğüne bağlı kurslarda öğrenim gören Yaz Kur’an Kursu Öğrencileri, 15 Temmuz şehitlerini hazırladıkları programla andı.

Programa İl Müftüsü Ali Erhun, Müftü Yardımcısı Aysel Hacıömeroğlu, vaizler, din görevlileri, Kuran Kursu öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

15 Temmuz darbe girişiminin 5. yıldönümünde Bilecik Şehitliğinde düzenlenen anma programında konuşan İl Müftüsü Ali Erhun, “15 Temmuz günü hain FETÖ terör örgütünün, ülkemize, vatanımıza ve milletimize karşı gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişiminin 5’inci yılındayız. Aslında bu bir darbe değil işgal girişimiydi. 15 Temmuz gecesi, bu işgal girişimini önce Allah’ın inayeti sonra halkımızın dik ve dirayetli duruşuyla bertaraf ettik. 15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız. Çocuklarımıza, torunlarımıza bu hainliği anlatacağız.” dedi.

Programa dair bilgilendirmede bulunan İl Gençlik Koordinatörü Vaiz Gökhan Kıdak ise “Rabbimiz Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyiniz diyerek Onların uğruna şehit olduğu değerleri de unutmayın, unutturmayın demek istediğini belirtti.  Vatanımızın istiklali için çarpışan başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere diğer bütün şehitlerimizi baş tacı ettik. Şehitlerimizi sürekli hatırımızda tutuyor, bütün dualarımıza onları da katıyoruz. İşte bu Allah’ın onlara ölüler demeyin ifadesinin gerçekleşmiş halidir.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şehitler için Kur’an’ı Kerim okundu.

Program, Şerifpaşa Cami İmam Hatibi Adil Yücel tarafından yapılan duayla son buldu.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın