Hafız olmak için Fransa'dan geldi, 10 ayda hafız oldu

Bayburt İl Müftülüğüne bağlı Merkez Kaleardı Kur’an Kursu'nda eğitim gören Muhammet Şahin, 10 ayda hafızlığını tamamlayarak mezun oldu.
 Hafız olmak için Fransa'dan geldi, 10 ayda hafız oldu

Bayburt İl Müftülüğüne bağlı Merkez Kaleardı Kur’an Kursu’nda eğitim gören Muhammed Şahin, 10 ayda hafız oldu.

Fransa’da ikamet eden Şahin, hafız olmak için Türkiye’ye gelerek Bayburt İl Müftülüğüne bağlı Kaleardı Kur’an Kursu’na kayıt oldu.

10 ay gibi kısa bir sürede hafızlık eğitimini tamamlayarak mezun olan Şahin’i tebrik eden Bayburt İl Müftüsü Hasan Başoğlu, “Kur’an ve hafızlık aşkıyla gurbetten memleketi Bayburt’a dönerek 10 ayda hafızlığını ikmal eden Muhammet Şahin evladımızı tebrik ediyorum. Evlatlarına en hayırlı ilim olan hafızlık ilmini tahsil etmeyi teşvik eden Şahin ailesini de en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.” dedi.

Şahin’in hafızlık eğitiminde emeği bulunan hafızlık hocası Mustafa Yılmaz’a teşekkür eden Müftü Başoğlu, “Kurs Yöneticisi Müslüm Baş ile Kaleardı Kur’an Kursu’nda görev yapan tüm personele ve Kur’an kurslarımıza yardım ederek kıymetli hafızların yetişmesine vesile olan hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
 

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın