Validen 'en iyi narkotik polisi anne'lere mektup

Bağımlılıkla mücadele kapsamında Batman İl Müftülüğü bünyesinde hizmet veren kadın din görevlilerine yönelik ''En İyi Narkotik Polisi Anne'' başlıklı seminer düzenlendi.
 Validen 'en iyi narkotik polisi anne'lere mektup

İçişleri Bakanlığı tarafından çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçmek, anne bilincini ve duyarlılığını artırmak amacıyla “En iyi Narkotik Polisi Anne” projesi hayata geçirilmişti.

Proje kapsamında Batman İl Emniyet Müdürlüğünce Batman İl Müftülüğü bünyesinde hizmet veren kadın din görevlilerine yönelik seminer düzenlendi.

Öte yandan Batman Valisi Hulusi Şahin, yaklaşık beş yüz anne ve anne adayına mektup gönderdi.

Vali Şahin tarafından gönderilen mektuplar, İl Müftüsü Turgut Erhan ve İl Müftü yardımcıları tarafından annelere takdim edildi.

İl Müftülüğünden yapılan açıklamada, söz konusu mektupta şu ifadelerin yer aldığı bilgisi paylaşıldı:

“Kıymetli annemiz; geleceğimizin teminatı olan ve sizlerin büyük sıkıntılarla büyütüp bağrınıza bastığınız evlatlarınızı her türlü kötülükten korumak bizler için en önemli ve en öncelikli görevdir. Bağımlı olunmadan kullanımın fark edilmesi ve erken müdahale hayat kurtarır. Bu nedenle uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadelemizde sizin de bizimle birlikte gönüllü olarak hareket edeceğinizden hiç şüphem yoktur. Kapımız her daim sizlere açıktır.”

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın