Din görevlileri ile Mehmetçik 'iyilik' için el ele verdi

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Suriye'nin İdlib kentinde savaş mağduru aileler için inşa edilen İyilik Konutları'na toplumun tüm kesimlerinden destek geliyor.
 Din görevlileri ile Mehmetçik 'iyilik' için el ele verdi

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından Suriye‘nin İdlib kentinde savaş mağduru aileler için; “Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva” temasıyla inşa edilen İyilik Konutları’na toplumun bütün kesimlerinden destek geliyor.

Din görevlileri de il ve ilçe müftülükleri koordinesinde düzenledikleri kampanyalarla İyilik Konutları’na desteğini sürdürüyor.

Bu kapsamda Batman Gercüş İlçe Müftülüğü din görevlileri, İyilik Konutları’na kendi aralarında düzenledikleri kampanyayla destek oldu:

Din görevlilerinin başlattığı İyilik Konutları kampanyasına, hayırsever vatandaşlardan da destek geldi.

Kampanya kapsamında din görevlileri ve İlçe Jandarma Komutanlığı personelinin desteğiyle 5 adet briket ev yapımı için gerekli olan ücret temin edildi.

Toplanan yardımları Türkiye Diyanet Vakfı adına kabul eden Gercüş İlçe Müftüsü Zeki İşcan, “Her kim Müslüman kardeşinin bir ihtiyacını giderirse, Allah da onun bir ihtiyacını giderir.” hadis-i şerifini hatırlatarak, “Kampanyamıza destek olan başta din görevlilerimize, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın personeline ve özellikle de Mehmetçiğimize teşekkür ediyorum.” dedi. 

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın