Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Bölge birincisi Batman’dan

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Diyanet İşleri Başkanlığınca "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle ülke genelinde düzenlenen Hafızlık Yarışması’nda bölge elemeleri devam ediyor.
 Bölge birincisi Batman’dan
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

“2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından imam hatip, müezzin kayyım ve Kur’an kursu öğreticileri arasında çeşitli yarışmalar düzenleniyor.

İllerde yapılan elemelerde birinci olan din görevlilerinin katılımıyla bölge finalleri gerçekleştiriliyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bu kapsamda “Hafızlık Yarışması 1. Bölge Finali” gerçekleştirildi.

Adıyaman İl Müftülüğü ev sahipliğinde çevrimiçi gerçekleştirilen 1.Bölge finaline; Diyarbakır, Adıyaman, Mardin, Batman, Şanlıurfa, Gaziantep, Malatya ve Elazığ’da birinci olan din görevlileri katıldı.

Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı koordinesinde oluşturulan sınav komisyonunun değerlendirmesi sonucunda Batman Kozluk İlçe Müftülüğüne bağlı Dere Köyü Yeni Mahalle Camii İmam Hatibi Murat Ocak bölge birincisi oldu.

Bölge birincisi olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazanan Ocak’ı tebrik eden Batman İl Müftüsü Turgut Erhan, 13 Eylül 2021 tarihinde Diyarbakır’da gerçekleştirilecek “17. Erkek Din Görevlileri Türkiye Hafızlık Yarışması Finali”nde başarı temennisinde bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın