Batman’da 4500 aileye kurban eti ulaştırıldı

Batman İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Batman Şubesi, hayırsever vatandaşların bağışladığı kurbanları, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.
 Batman’da 4500 aileye kurban eti ulaştırıldı

Hayırsever vatandaşlar tarafından bağışlanan kurbanlar, Batman İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Batman Şubesi koordinesinde din görevlilerince ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) gönüllülerince ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Batman Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Batman Şubesinin organizasyonuyla koronavirüs tedbirlerine ve temizlik kurallarına riayet edilerek kurbanlar kesildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen 2021 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu kapsamında TDV Batman Şubelerince 700 kurban vekaleti alındığını ve İslami usullere uygun bir şekilde kesildiğini belirten Batman İl Müftüsü Turgut Erhan, kurban etlerinin 4 bin 500 ihtiyaç sahibi aileye ikram edildiğini ifade etti.

Bayramın üçüncü günü itibariyle TDV Batman Şubelerine emanet edilen kurbanların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak organizasyonu Batman’da başarılı bir şekilde tamamladıklarını bildiren Müftü Erhan, “Din görevlilerimiz ve TDV gönüllülerimizle bu bayram da kardeşlerini unutmayan hayırsever vatandaşlarımızın emaneti olan kurbanları 4 bin 500 ihtiyaç sahibi ailemize ulaştırdık. Gerek vekalet veren hayırseverlerimiz gerekse de kesim ve dağıtımda emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum, Allah kabul etsin, Allah razı olsun.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın