Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

15 Temmuz'da başladığı hafızlığı 15 Temmuz'da bitirdi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Batman’da örgün eğitimle birlikte hafızlık projesi kapsamında 15 Temmuz 2020’de hafızlık eğitimine başlayan 11 yaşındaki Muhammed Yusuf Ergün, 12 ayda hafızlığını tamamlayarak 15 Temmuz hafızı oldu.
 15 Temmuz'da başladığı hafızlığı 15 Temmuz'da bitirdi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Batman 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu 6’ınci sınıf öğrencisi olan Muhammed Yusuf Ergün, 12 ayda Kur’an-ı Kerim’i ezberleyerek hafız oldu.

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü yıldönümünde hafızlığını tamamlayan Muhammed Yusuf Ergün ve hocasını kabul eden Batman İl Müftüsü Turgut Erhan,

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“Peygamberimiz (s.a.s.), ‘Ümmetimin en şereflileri Kur’an-ı Kerim’i ezberleyen ve yaşayanlardır.’ hadisinin müjdesine mazhar olmak, başlı başına hafızlığın mükafatıdır. Bu söze muhatap olmak için hafız olunur. Zira hafızlık, vahyi muhafaza etmek ve satırdan sadıra damıtmaktır. Hafızlar, mukaddes kitabı sadece dillerinde değil, gönüllerinde de taşırlar. Onların fikri de, zikri de, şükrü de Kur’an’dır. Ahdine sadık kalandır onlar. Kur’an’ın rahmani ikliminde felaha ve salaha erenlerdir.” dedi. 

Bir hafızın ortalama 1 ile 3 yıl arasında yetiştiğini ifade eden Müftü Erhan, “Küçük hafızımız hafızlığını 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlamış olup, bu güzel başarının 15 Temmuz’un yıldönümünde gerçekleşmesi ve 15 Temmuz hafızı olması bizleri ayrıca mutlu etmiştir, 15 Temmuz Hafızımızı ve hocalarını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.

İl Müftüsü Erhan 15 Temmuz Hafızı Muhammed Yusuf Ergün ve hocasına Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çeşitli kitaplar hediye etti.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın