Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Vali Doruk: Ülkemizde ve yurt dışında dağıtılan kurbanlarla ihtiyaç sahibi milyonlarca kişinin yüzü gülüyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Artvin Valisi Yılmaz Doruk, "Ülkemizde ve yurt dışında İslami usullere göre Türkiye Diyanet Vakfının organizesinde, kesilen ve dağıtılan kurbanlarla ihtiyaç sahibi milyonlarca kişinin yüzü gülüyor." dedi.
 Vali Doruk: Ülkemizde ve yurt dışında dağıtılan kurbanlarla ihtiyaç sahibi milyonlarca kişinin yüzü gülüyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen 2021 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu’na önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de toplumun tüm kesimlerinden destek sürüyor.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfına vekalet yoluyla kurban bağışında bulundu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Vali Doruk’u makamında ziyaret eden İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Artvin Şube Başkanı Hasan Güneş, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgi verdi.

Doruk, “Ülkemizde ve yurt dışında İslami usullere göre Türkiye Diyanet Vakfının organizesinde, kesilen ve dağıtılan kurbanlarla ihtiyaç sahibi milyonlarca kişinin yüzü gülüyor. Bu vesile ile Artvin Valisi olarak bu yıl da kurbanımı Türkiye Diyanet Vakfına bağışlıyorum. Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için ‘Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde’ vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonuna halkımızın da ilgisini bekliyor ve bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Doruk’un kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı adına kabul eden Müftü Güneş, Doruk’a teşekkür ederek bağış makbuzunu takdim etti.

 

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın