Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Nikahlar, koronavirüs hassasiyeti ile kıyılıyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde İl ve İlçe Müftülüklerinde nikahlar, İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca alınan tedbirlerle kıyılıyor.
 Nikahlar, koronavirüs hassasiyeti ile kıyılıyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınına karşı İçişleri Bakanlığınca yeni alınan tedbirler kapsamında İl ve İlçe Müftülüklerinde nikah kıyım merasimleri devam ediyor.

Bu kapsamda Artvin İl Müftülüğünde nikahlar, dezenfekte edilen salonlarda gelin, damat ve iki şahidin katılımıyla sosyal mesafe kuralı gözetilerek kıyılırken, çiftler maske ile törene katılıyor, yakınları ise salon dışında bekletiliyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İl ve İlçe Müftülüklerinde nikah merasimlerini büyük bir hassasiyetle icra ettiklerini belirten İl Müftüsü Hasan Güneş, nikahlarda maske, mesafe ve hijyen kurallarına azami derecede riayet edilerek nikah merasiminin olabildiğince kısa tutulduğunu kaydetti.

Çiftlere mutlu ve huzurlu bir evlilik için tavsiyelerde bulunan Müftü Güneş, ‘‘Evlilik kutsal bir kurum. Evlilik cüzdanını hijyenik olması için dezenfekte ediyoruz. Manevi olarak da hayatları mutlu, temiz, huzurlu olsun inşallah.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın