Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Yaylaya çıkan öğrencilere Kur'an öğretmek için her gün 20 km yol gidiyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Ardahan Çıldır İlçe Müftülüğüne bağlı Damlıca Köyü Camii İmam Hatibi Gürel Uğraş, Yaz Kur’an Kursu'na kayıt yaptıran ancak ailesiyle birlikte yaylaya çıkmak zorunda kalan öğrencileri için her gün traktörle 20 km yol gidiyor.
 Yaylaya çıkan öğrencilere Kur'an öğretmek için her gün 20 km yol gidiyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Çıldır İlçe Müftülüğüne bağlı Damlıca Köyü Camii’nde görev yapan İmam Hatip Gürel Uğraş, Yaz Kur’an Kursu’na kayıt yaptıran ancak ailesiyle birlikte yaylaya çıkmak zorunda kalan öğrencileri için her gün traktörle 20 km yol gidiyor.

Çıldır’da yaz aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşlar geçimlerini sağladıkları hayvanlarıyla birlikte yaylalara göç ediyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Damlıca Köyü’nde aileleri ile birlikte yaylara çıkmak zorunda kalan çocuklar, kayıt yaptırdıkları Yaz Kur’an Kursu’na devam edemiyor.

Damlıca Köyü Camii İmam Hatibi Gürel Uğraş, Yaz Kur’an Kursu’na kayıt yaptıran ancak ailesiyle birlikte yaylaya çıkmak zorunda kalan öğrencileri için her gün 20 km yol gidiyor.

Her gün traktörle 20 km yol giden İmam Hatip Uğraş, yaylada kalan çocuklara Kur’an eğitimi veriyor.

Diyanet Haber’e özel açıklamalarda bulunan İmam Hatip Uğraş, “Öğrencilerim ailelerine yardım etmek için yaylaya gittiler. Köyde kalan öğrencilerimle öğleye kadar ders yapıyorum, öğleden sonra yaklaşık 20 km uzaklıkta olan Damlıca Köyü Yaylası’na traktörle gidip, oradaki öğrencilerime Kur’an-ı Kerim eğitimi veriyorum.” dedi. 

Yaylada telefon ve internet çekmediğinden çevrimiçi ders yapma imkanı olmadığını belirten Uğraş, “Bize gelemeyene gitmek düşer düsturuyla yola çıktık. Öğrencilerim ve aileleri bu durumdan çok memnunlar.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın