Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Müftülük 'Benim Hocam' adlı proje hazırladı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Antalya Serik İlçe Müftülüğünce gençlere yönelik "Benim Hocam" projesi hayata geçirildi.
 Müftülük 'Benim Hocam' adlı proje hazırladı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Serik İlçe Müftülüğü, gençlere okuma bilinci kazandırmak, milli ve manevi değerler doğrultusunda yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla “Benim Hocam” isimli proje hazırladı.

Aile ve Dini Rehberlik Bürosunca yürütülen projeye dair açıklamalarda bulunan İlçe Müftüsü İbrahim Keser, “Benim Hocam’ projesi ile 20 Kur’an kursu öğreticimiz ve 20 imam hatibimizden oluşan 40 personelin her biri 5 genç ile ilgilenerek 100 kız ve 100 erkek gencimize rehberlik ediyor. Proje kapsamında her ay bir kitap okunarak ay sonunda her grup kendi aralarında okunan kitapların tahlilini yapıyor. Söz konusu proje kapsamında okunacak kitaplar, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından çıkan kitaplar arasından seçiliyor. Bunun yanında okunan kitapların ay sonunda çevrimiçi olarak deneme sınavı yapılıyor ve başarılı olanlar Müftülüğümüzce ödüllendiriliyor.” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Öte yandan proje kapsamında dini, tarihi ve kültürel mekanlara geziler düzenleniyor ve gençlere Antalya’nın tarihi ve kültürel mekanları tanıtılıyor.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın