Minik gönüllerden kocaman yardım

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören minikler, harçlıklarını Suriye’deki kardeşleri için bağışladılar.
 Minik gönüllerden kocaman yardım

Antalya Alanya Müftülüğüne bağlı Hz. Hatice 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu’nda eğitim gören minik öğrenciler, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Suriye’deki kardeşlerine gönderdiler.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde, “Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva” sloganıyla başlatılan yardım kampanyasına, 4-6 yaş grubu Kur’an kursu öğrencilerinden anlamlı bir destek geldi.

Minikler kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını, Suriye’de inşa edilecek İyilik Konutları’na bağışladılar.

Kur’an kursu öğreticisi rehberliğinde İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan’ı ziyaret eden minik öğrenciler, harçlıklarını biriktirdikleri kumbaranın anahtarını İlçe Müftüsü İlhan’a teslim ettiler.

Minik öğrencileri tebrik eden İlçe Müftüsü İlhan, “Hz. Hatice 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursumuzda eğitim gören minik öğrencilerimiz, ağır kış şartlarında yaşam mücadelesi veren Suriyeli kardeşlerimize harçlıklarıyla destek oldular. Öğretmenlerinin refakatiyle kumbarada biriktirdikleri harçlıklarını bizlere teslim ettiler. Yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla, toplumsal farkındalık ve duyarlılık oluşturan minik yavrularımızın biz büyüklere örnek olmaları açısından Suriye’deki kardeşlerimize yardım eli uzatmaları oldukça manidardır.” diye konuştu.

Müftü İlhan, Türk milletinin her zaman mazlumun ve mağdurun yanında yer aldığını belirterek, “Milletimiz her zaman mazlum ve mağdurun yanında olmuştur, olmaya da devam edecektir. Minik yavrularımızın bu yardımları da inşallah soğuk kış günlerinde çadırlarda yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerinin içini bir nebze de olsa ısıtacaktır. Böyle anlamlı bir çalışmaya imza atan, kendileri küçük ama yürekleri kocaman olan minik yavrularımızı, onlara bu duyguyu aşılayan Kur’an kursu öğreticilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın