'Bizimsin Mescid-i Aksa' şiiriyle Ankara birincisi oldu

"2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında Ankara İl Müftülüğünce din görevlilerine yönelik "Şiir Yazma Yarışması" düzenlendi.
 'Bizimsin Mescid-i Aksa' şiiriyle Ankara birincisi oldu

“2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından imam hatip, müezzin kayyım ve Kur’an kursu öğreticilerine yönelik “Şiir Yazma Yarışması” tertip edildi.

Bu çerçevede Ankara İl Müftülüğü din görevlilerine yönelik “Şiir Yazma Yarışması” düzenlendi.

Yarışmada Sincan Müftülüğü Rahmet Camii İmam Hatibi Özgür Güler, “Bizimsin Mescid-i Aksa” şiiriyle Ankara birincisi oldu.

Sincan İlçe Müftüsü Mevlüt Topçu, “Bu sene önce hafızlık öğrencileri arasında ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ münasebetiyle düzenlenen yarışmada, şimdi de Özgür hocamızın katıldığı Şiir Yazma Yarışması’nda Ankara’da birinci olduk. Anlamlı şiirinden dolayı Özgür hocamızı da tebrik ediyorum.” dedi.

İmam Hatip Güler ise “Çok yoğun duygular içerisindeyim. Şiirimi çok uzun bir sürede yazdım. Geceleri uykudan uyanıp düzenlediğim mısralar ve uykusuz kaldığım günler oldu. Ama çok şükür emeklerim karşılığını buldu.” diye konuştu.
 

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın