Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Prof. Dr. Erbaş’tan başörtülü akademisyene saldıran kişiye sert tepki: Kirli zihinler!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, sosyal medya hesaplarından paylaştığı mesajında başörtüsünden dolayı saldırıya maruz kalan Akkaya Hanımefendi’ye geçmiş olsun dileklerini iletti.
 Prof. Dr. Erbaş’tan başörtülü akademisyene saldıran kişiye sert tepki: Kirli zihinler!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, sosyal medya hesaplarından paylaştığı mesajında başörtüsünden dolayı saldırıya maruz kalan Akademisyen Neşe Nur Akkaya Hanımefendi’ye geçmiş olsun dileklerini iletti.

Küresel tehdit olan İslam düşmanlığına dikkat çeken Başkan Erbaş, “Küresel bir tehdit olan İslam düşmanlığının çeşitli tezahürlerini ne yazık ki ülkemizde bile görmekteyiz. Bir insanın kutsal değerine tahammülü olmayan, nefret söyleminde bulunan ve şiddet uygulayan bu kirli zihinlerin her zaman karşısında, sevgi ve kardeşliğin yanında olacağız.” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Saldırıyı ve saldırganı kınayan ve telin eden Prof. Erbaş, “Başörtüsünden dolayı saldırıya maruz kalan genç kardeşimiz Akademisyen Neşe Nur Akkaya Hanımefendi’ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bu saldırıyı ve saldırganı şiddetle kınıyor ve telin ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, kişisel sosyal medya hesaplarından paylaştığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Küresel bir tehdit olan İslam düşmanlığının çeşitli tezahürlerini ne yazık ki ülkemizde bile görmekteyiz. Bir insanın kutsal değerine tahammülü olmayan, nefret söyleminde bulunan ve şiddet uygulayan bu kirli zihinlerin her zaman karşısında, sevgi ve kardeşliğin yanında olacağız.

Başörtüsünden dolayı saldırıya maruz kalan genç kardeşimiz Akademisyen Neşe Nur Akkaya Hanımefendi’ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bu saldırıyı ve saldırganı şiddetle kınıyor ve telin ediyorum.”

Küresel bir tehdit olan İslam düşmanlığının çeşitli tezahürlerini ne yazık ki ülkemizde bile görmekteyiz. Bir insanın kutsal değerine tahammülü olmayan, nefret söyleminde bulunan ve şiddet uygulayan bu kirli zihinlerin her zaman karşısında, sevgi ve kardeşliğin yanında olacağız.

— Prof. Dr. Ali Erbaş (@DIBAliErbas) June 9, 2021

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın