Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Prof. Dr. Erbaş: İstiyoruz ki, insanımızın karakter yapısının oluşumunda din görevlilerimizin de katkısı olsun

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Ordu Ulubey'de ihtiyaçları karşılayamayan Müftülük Hizmet Binasının yenisinin temeli Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla atıldı.
 Prof. Dr. Erbaş: İstiyoruz ki, insanımızın karakter yapısının oluşumunda din görevlilerimizin de katkısı olsun
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

2023 yılında hizmete açılması planlanan Ulubey İlçe Müftülüğü Hizmet Binasının temeli Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş‘ın katılımıyla atıldı.

Temel atma töreninde konuşan Başkan Erbaş, Mescid-i Nebevi’nin bir şubesinin temelini attıklarını belirterek, “Nasıl ki Peygamber Efendimiz (s.a.s.), Diyanet İşlerini Mescid-i Nebevi’den yönettiyse biz de bugün müftülüklerimizden yönetiyoruz.” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

81 İl ve 922 İlçe Müftülüğünün Medine-i Münevvere’deki Mescid-i Nebevi’nin bir şubesi olduğunun altını çizen Erbaş, “Diyanet İşleri Başkanlığımızda hizmet eden tüm mensuplarımıza diyorum ki, hepimiz Peygamberimizin varisleriyiz.” ifadelerini kullandı.

Müftülerin ve müftülüklerin önemine dikkat çeken Prof. Dr. Erbaş, camiler ve 7’den önce de 70’ten sonra da herkese Kur’an öğretilen kursların yönetiminin müftülükler sayesinde sorunsuz bir şekilde yürütüldüğünü ifade etti.

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı cami ve Kur’an kurslarında yaş sınırının olmadığına dikkati çeken Başkan Erbaş, “Öğrenci kim? Öğrenci, ‘Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz’ diyen Peygamberimizin bütün ümmetidir.” şeklinde konuştu.

4-6 Yaş Grubu Kur’an kurslarının önemini anlatan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “İnsanoğlunun karakterinin büyük bir bölümü 7 yaşından önce oluşuyor. Biz de istiyoruz ki, insanımızın karakter yapısının oluşumunda din görevlilerimizin de katkısı olsun.” dedi. 

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın 149 ülkedeki varlığına değinen Başkan Erbaş, “Sizler, kurbanlarınızı ve zekatlarınızı bizlere emanet ediyorsunuz. Bizler de hem yurtiçinde 922 ilçede hem de yurtdışında 149 ülkede sizlerin emanetlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Yurtdışında ihtiyaç sahiplerine giderken sadece kumanya ya da et götürmüyoruz. Ülkemizin ve milletimizin cömertliğini de götürerek bayrağımızı ve milletimizi tanıtıyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından temel atma törenine geçilerek ilk harç döküldü.


 

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın