Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Filistin Büyükelçiği'ne destek ziyareti

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Diyanet işleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş beraberindeki heyetle Filistin'in Ankara büyükelçiliğine destek ziyaretinde bulundu.
 Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Filistin Büyükelçiği'ne destek ziyareti
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Ziyaret’in ardından basına açıklamalarda bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş, Filistin‘deki işgalci İsrail zulmünün durudurulması için tüm din adamlarına harekete geçme çağrısı yaptı.

Erbaş şunları söyledi:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Sadece Müslüman devletler değil, bütün dünya devletlerinin bu insanlık suçunu bir an önce ortadan kaldırılması ve durdurulması için harekete geçmesi gerekiyor. Hepimize insanlığımızdan utandıran bu terör faaliyetinin bir an önce durdurulması gerekiyor. Çünkü bütün inançlarda biz biliyoruz ki masum insanları öldürmek haramdır, yasaktır. Yahudiliğin kutsal kitabı Tevrat’ta yasaktır ve öldürmeyeceksin diyor. Hıristiyanlığın kutsal kitabı İncil’de yasaktır. İslam’ın kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de bir kimseyi haksız yere öldürmek bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir. Bir insanı kurtarmak ise bütün insanlığı kurtarmak gibidir. Dolayısıyla buradan din adamlarına da sesleniyorum. Dünyanın neresinde olursa olsun hangi dinden, hangi ülkeden olursa olsun mutlaka din adamlarının da bu konuda harekete geçmesi gerekiyor. Bu terör faaliyetini durdurması gerekiyor. Masum insanları kurtarmak için, mabetleri kurtarmak için, çocukları kurtarmak için buna ihtiyacımız var. Tekraren bunu ifade etmek istiyorum.

Büyükelçilik ziyaretinde Başkan Erbaş’a, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Abdurrahman Haçkalı, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı, Doç. Dr. Selim Argun eşlik etti.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın