Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Başkan Erbaş: Kosova İslam Birliği ile iş birliğimiz artarak devam edecek

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Kosova’da çeşitli temaslarda bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Kosova İslam Birliği ile bu birlikteliğimiz, iş birliğimiz daha da artarak devam edecektir.” dedi.
 Başkan Erbaş: Kosova İslam Birliği ile iş birliğimiz artarak devam edecek
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Kosova’da çeşitli temaslarda bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, basın mensuplarına ziyaretine dair değerlendirmelerde bulundu.

Kosova İslam Birliği ile yapılan ortak çalışmaların değerlendirildiğini belirten Başkan Erbaş, şu açıklamalarda bulundu:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“Dünden beri Kosova’da çok güzel faaliyetlerimiz, görüşmelerimiz oldu. Kosova İslam Birliği ile birlikte yaptığımız ortak çalışmaların değerlendirmesini yapıyoruz. Kosova’da başta camiler olmak üzere eğitim konusunda hayır hasenat konusunda çok güzel iş birliklerimiz oluyor. Bizim Diyanet İşleri Başkalığı olarak ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) olarak Priştine’de büyük bir cami projemiz var. Projenin ilk aşamasını başlatmış olduk. Biraz sonra yerine gidip camimizin temellerini göreceğiz. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak din hizmetleriyle ilgili burada istihdam ettiğimiz 30 kadar Kur’an kursu hocamız var. Yine bir o kadar da din görevlimiz Kosova’nın çeşitli camilerinde buradaki İslam Birliği Başkanlığının rehberliğinde hizmet ediyor. Din eğitimi noktasında Türkiye’de uluslararası ilahiyat ve imam hatip liselerinde okuyan çok sayıda talebemiz var. Bu gençlerimiz Türkiye’de ilahiyat eğitini aldıktan sonra burada yine İslam Birliği Başkanlığının rehberliğinde camilerde imamlık, vaizlik yapıyor ve doğru dini bilginin insanlara ulaştırılması noktasında çok büyük bir faaliyet gösteriyorlar. Kosova İslam Birliği Başkanı çok kıymetli hocamız Naim Ternava ekibiyle Diyanet İşleri Başkanlığımız olarak bu birlikteliğimiz, iş birliğimiz daha da artarak devam edecektir.”

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın