Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Başkan Erbaş: Çocuk istismarı karşısında hiçbir şekilde taviz, tehir ve ihmal söz konusu olamaz

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Antalya Elmalı'da iki kardeşin istismarına ilişkin davayla ilgili "Çocuk istismarı karşısında hiçbir şekilde taviz, tehir ve ihmal söz konusu olamaz." dedi.
 Başkan Erbaş: Çocuk istismarı karşısında hiçbir şekilde taviz, tehir ve ihmal söz konusu olamaz
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Antalya Elmalı‘da iki kardeşin istismar edilmesine tepki gösterdi.

Kişisel sosyal medya hesaplarında yayınladığı mesajla çocuk istismarına tepki gösteren Başkan Erbaş, İslam’ın çocuğa yönelen her türlü şiddet ve istismarı menfur bir suç olarak kabul ettiğini dile getirdi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Başkan Erbaş, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Yüce dinimiz İslam, çocuğa yönelen her türlü şiddet ve istismarı menfur bir suç olarak kabul eder. Bu suç, hem bu dünyada kanun önünde hem de ahirette Cenab-ı Hakk’ın huzurunda cezasız kalmayacaktır.

Bir çocuğun fiziksel ve duygusal olarak örselenmesi, en değerli emanetimizin, umudumuzun, geleceğimizin yara almasıdır. Çocuk istismarı karşısında hiçbir şekilde taviz, tehir ve ihmal söz konusu olamaz.”

Bir çocuğun fiziksel ve duygusal olarak örselenmesi, en değerli emanetimizin, umudumuzun, geleceğimizin yara almasıdır. Çocuk istismarı karşısında hiçbir şekilde taviz, tehir ve ihmal söz konusu olamaz. #ElmalıDavası

— Prof. Dr. Ali Erbaş (@DIBAliErbas) June 29, 2021

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın