Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Ağrı İl Müftülüğü bünyesinde hizmet veren din görevlileri, kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.
 Yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Ağrı İl Müftülüğü bünyesinde hizmet eden din görevlileri ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) gönüllüleri, kentte etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı. 

Belirli noktalara yem bırakan din görevlileri ve TDV gönüllüleri, yaban hayvanlarının etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmakta zorlandıklarını belirtti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Din görevlileri ve TDV gönüllüleri ile birlikte karlı arazideki belirli noktalara yem bırakan Ağrı İl Müftü Yardımcısı Kemal Arpacı, İslam’ın tüm mahlûkata karşı merhametli olmayı emrettiğini vurgulayarak şöyle konuştu:

“Bizleri fıtraten merhamet duygusuyla yaratan Yüce Rabbimiz, sadece insanlara değil tüm canlılara karşı merhametli olmamızı istemektedir. Peygamber Efendimizin rahmet vesilesi olarak gördüğü bu günahsız canlıları, bizler hiçbir zaman göz ardı etmemeliyiz. Dinimizin bizden istediği gibi muhtaç olan hayvanların gerek beslenme gerekse barınma gibi ihtiyaçlarını karşılamalıyız. Aksi takdirde rahmet vesilesi olan bu canlılar bizler için azap sebebi olabilirler. Özellikle böyle soğuk ve karlı kış aylarında vatandaşlarımızın da sokak hayvanlarına ve doğada yaşayan canlıların ulaşabileceği yerlere yiyecek bırakmasını istiyoruz.”

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın