Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Topçu: Vekaletle kurban organizasyonu kardeşlik bağlarını kuvvetlendiren bir yardım hareketidir

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Ağrı İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Ağrı Şube Başkanı Tandoğan Topçu, kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfına verdi.
 Topçu: Vekaletle kurban organizasyonu kardeşlik bağlarını kuvvetlendiren bir yardım hareketidir
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş sloganıyla sürdürülen 2021 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonuna Ağrı İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Ağrı Şube Başkanı Tandoğan Topçu, kurban vekaletiyle destek oldu.

İlk kurban vekaletini vererek Ağrı’da 2021 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonunu başlatan Müftü Topçu, “Türkiye Diyanet Vakfı; yapılan bağışları dil, din, ırk, mezhep, meşrep gibi sınıflandırma yapmayarak ihtiyaç duyulan her yere mesafe tanımaksızın ulaştırmaktadır. Vakfımızın en büyük organizasyonlarından olan vekaletle kurban bağışı kampanyası, en titiz yürütülen ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendiren çok önemli bir yardım hareketidir. Yaklaşık 30 yıldır bu hizmeti sürdüren vakfımız yapılan tüm kurban bağışlarını büyük bir hassasiyetle İslami usullere uygun şekilde keserek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızdan savaş ve afet bölgelerine, mülteci kamplarına, kıtlık ve yoksullukla mücadele eden ülkelere kadar muhtacın olduğu her yere ulaştırılmaktadır. Bizlerde böylesine güzel organizasyonlarda gerek maddi veya manevi olarak aktif rol alarak ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin mutluluk ve sevinçlerine ortak olmalı bayram sevinçlerine katkı sunmalıyız. Bunun için kurbanını paylaş kardeşinle yakınlaş diyoruz.” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Vatandaşları Türkiye Diyanet Vakfına kurban vekaletlerini vermeye davet eden Müftü Topçu, “Vekalet yoluyla kurban kesim kampanyasına katılmak isteyen hayırseverler yurt içi 1.125₺, yurt dışı 925₺ bedelle TDV şubelerinden, bagis.tdv.org internet adresinden, ‘TDV Bağış’ uygulaması üzerinden, il ve ilçe müftülüklerinden ve şehrin belli yerlerine kurulacak olan stantlardan kurban vekaletinde bulunabilirler.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın