İlmek ilmek 'iyilikle' kardeşlik köprüleri örülüyor

Ağrı İl Müftülüğü, “İlmek İlmek İyilik” projesi kapsamında Malatya Müftülüğünce temin edilen kışlık giyim malzemelerini, ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
 İlmek ilmek 'iyilikle' kardeşlik köprüleri örülüyor

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü (KAGEM) koordinesinde ülke genelinde sürdürülen “İlmek İlmek İyilik” projesi kapsamında, Malatya İl Müftülüğü tarafından gönderilen kışlık giyim malzemeleri, Ağrı Müftülüğünce ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Ağrı Müftülüğü bünyesinde hizmet veren din görevlilerinden oluşturulan “İnsani Yardım Ekibi” eliyle, “ilmek ilmek” örülen iyiliklerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını kaydeden İl Müftüsü Tandoğan Topçu, “Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı, her zaman hayra öncülük etmiş ve bu gibi birçok iyilik ve kardeşlik projesini hayata geçirmiştir. Biz Müslümanlar her türlü iyilik faaliyetinin içinde bulunmalı, gücümüz ve ömrümüzün yettiği kadar muhtaç kardeşlerimize umut olmalıyız. Malatya’dan uzanan bu yardım eli için İl Müftüsü Veysel Işıldar’ın şahsında Müftülük ve TDV Şubesi çalışanları ile hayırsever Malatya halkına şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın