Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Çukurova'da uzaktan eğitim dönemi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
Adana Çukurova İlçe Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında koronavirüs tedbirleri kapsamında eğitimler çevrimiçi (online) olarak devam ediyor.
 Çukurova'da uzaktan eğitim dönemi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Tüm dünyada etkisini sürdüren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur’an kurslarında yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında da uzaktan eğitime geçildi.

Uzaktan eğitimlerin sürdürüldüğü adreslerden biri de Çukurova Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kursları oldu. 

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Çukurova İlçe Müftülüğü koordinesinde eğitim faaliyetlerini uzaktan eğitim metoduyla sürdüren Kur’an Kursu Öğreticileri, öğrencilerin aileleriyle görüntülü olarak görüşüyor, bir taraftan ailelere moral ve motivasyon sağlarken diğer yandan ailelerin de katılımıyla çocuklarla çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor.

Kur’an kurslarında eğitimlerin uzaktan eğitimlerle çevrimiçi olarak devam ettiğini belirten İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk,  uzaktan eğitimler kapsamında öğreticilerin öğrencileriyle iletişime geçtiğini, birçok aktivitede bulunduklarını, velilere eğitici oyun ve aktivite tavsiyeleriyle çocukların bu süreci daha verimli geçirebilmelerine katkıda bulunduklarını kaydetti.

Öte yandan personel toplantıları ile hizmet içi eğitimlerin de dijital platformlardan yürütüldüğünü kaydeden İlçe Müftüsü Demirlenk, “Özellikle müftülük gibi personel sayısının yoğun olduğu kurumlarda internet üzerinden yapılan toplantı ve görüşmeler büyük bir kolaylık sağlıyor. Bu çerçevede sosyal medya üzerinden gerek personelimizle toplantılar yapmakta gerekse çevrimiçi vaaz ve konferanslarla vatandaşlarımıza ulaşmaktayız. Bu noktada emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Müftü Demirlenk, Çukurova Müftülüğünün ev sahipliğinde İlk kez Saimbeyli, Tufanbeyli, Karataş, İmamoğlu ve Yumurtalık ilçe Müftülüklerinde görevli ihtiyaç odaklı ve 4-6 Yaş Kuran kursu öğreticilerine yönelik çevrimiçi (online) “Hizmet İçi Eğitim Semineri” düzenlendiğini aktardı.

Kaynak: Diyanet Haber

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın