• BIST 73.170
  • Altın 594,91
  • Dolar 2,1505
  • Euro 2,9765
  • İstanbul : 21 °C
  • Ankara : 17 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Diyarbakır : 18 °C
  • Trabzon : 13 °C
  • Sakarya : 19 °C

Yusuf Tuna Kimdir?

14.10.2013 18:54
Yusuf Tuna Kimdir?
Şu anda Tekirdağ İli Çerkezköy İlçe Müftüsü olarak görev yapan Yusuf Tuna'yı Yakından Tanıyalım.

1960 yılında İznik'te doğdu. İlkokulu 1974 yılında İznik-Elmalı  köyünde bitirdi. 1975 yılında  kaydolup 1981 yılında Bursa İmam-Hatip Lisesini bitirdi. Aynı  yılda Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesine kaydolup 1985  yılında  bu  fakülteyi  bitirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 1985 yılında açılan "Müftülük ve Vaizlik Sınavı"nı   kazandı. 1986’ da Antalya'da  açılan  Hizmet  İçi  Eğitim  Kursu  sonucu  çektiği  kur'a da  Sivas/ Koyulhisar  İlçe  Vaizliğine atandı. 1986-1988  yılları  arasında  askerliğini  yedek  subay  olarak   yaptı, bir süre  daha  aynı  yerde  asker dönüşü  görevini sürdürdükten sonra 13.06.1989 tarihinde ilk İlçe  Müftülüğü  görevine başlayan  Yusuf  TUNA  Kütahya/Aslanapa  İlçesinin ilk müftüsüdür. Daha  sonra  Bursa/Harmancık   ilçesine  Müftü   olarak   30/10/1995  tarihinde  görevine  başlamıştır. Balıkesir/Havran İlçesine  Müftü olarak  08/10/2001  tarihinde görevine başlamıştır. Ayrıca  İlçede   kuruluşunu   gerçekleştirdiği,  2002   yılından  beri   faaliyette   bulunan   Körfez Eğitim   Merkezinde    Yöneticilik  ve öğreticilik de yaptı. 27/10/2006 tarihinde Edirne Müftü Yardımcısı olarak  görevine başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca 1993, Harmancık Kaymakamlığınca 1997 ve 1998, Havran Kaymakamlığınca 2003 ve 2006yıllarında takdirnameler ile TÜRKİYE Diyanet Vakfı Genel Merkezince 1997,Balıkesir İl Müftülüğünce 2002 ve 2006 yıllarında teşekkür belgeler ile ödüllendirildi, ayrıca altı yıllık sicil ortalamasının yüksek olmasından dolayı 1993, 2000  ve 2006 yıllarında birer kademe ilerlemesi almak suretiyle terfi etti.

Öğrenim sırasında özel Arapça ve Kur’an-ı Kerim Meal dersleri aldı. Evli  ve 3 çocuk  babası  olup, Arapça  ve  İngilizce  bilmektedir.

31/05/2011-21/09/2011: Diyanet İşleri Başkanlığının vekaleten görevlendirmesiyle üç buçuk ay vekaleten il müftüsü görevini yürüttü.

06/09/2013 tarihinde Çerkezköy Müftüsü olarak göreve başladı.

Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Osman Şen Kimdir?11 Ocak 2014 Cumartesi 16:47
  • Abdülkerim Akbaba Kimdir?09 Ocak 2014 Perşembe 23:33
  • Mecit Can Kimdir?09 Ocak 2014 Perşembe 23:26
  • Mehmet Akif İnan Kimdir?09 Ocak 2014 Perşembe 23:16
  • Hasan UZUN Kimdir?01 Ocak 2014 Çarşamba 20:02
  • Emrullah İşler Kimdir?27 Aralık 2013 Cuma 08:02
  • Adnan Şenses Kimdir?25 Aralık 2013 Çarşamba 22:11
  • İmam-ı Gazali Kimdir?18 Aralık 2013 Çarşamba 00:41
  • Abdülkadir Molla Kimdir?11 Aralık 2013 Çarşamba 18:56
  • Halil Manuş Kimdir?08 Aralık 2013 Pazar 13:18
  • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Dini Haber | Sitemizin hiç bir resmi kurum ve kuruluşla bağlantısı yoktur, tamamen bağımsız bir haber sitesidir.
    Tel : 0 (539) 338 37 39 - 0 (536) 230 32 44 | Haber Yazılımı: CM Bilişim